erasmusovelove

super przygody czwórki polskich studentów

Rekrutacja

Rekrutacja na stypendium w ramach programu Erasmus+ odbywa się w trzech etapach:

  1. Składanie dokumentów
  2. Przedkładanie zaświadczenia o znajomości języka obcego
  3. Ogłoszenie wyników postępowania rekrutacyjnego

 Etap I

Studenci ubiegający się o stypendium programu Erasmus+ składają dokumenty w Biurze Współpracy Międzynarodowej i Międzyuczelnianeji mogą to zrobić w ciągu całego roku akademickiego.

Wymagane dokumenty:

  1. Formularz zgłoszeniowy. Każdy student starający się o stypendium Erasmusa+ powinien wypełnić elektronicznie formularz zgłoszeniowy. Do formularza należy załączyć aktualne zdjęcie (formularz jest do pobrania na stronie – pobierz – link).
  2. 2. CV w dwóch wersjach językowych: w języku polskim oraz w języku kraju, w którym będzie odbywać praktykę, lub w języku angielskim. (format A4).
  3. 3. Zaświadczenie o średniej ocen (wystawia dziekanat; do pobrania na stronie – pobierz – link)

Dokumenty powinny zostać złożone w plastikowej „koszulce” (nie w segregatorze ani niezbindowane) w Biurze Współpracy Międzynarodowej i Międzyuczelnianej WSKSiM, ul. św. Józefa, pokój 114.
Wszystkie dokumenty należy sporządzić w języku polskim (z wyjątkiem drugiego egzemplarza CV).

Etap II

Każdy student zobowiązany jest przedłożyć zaświadczenie od jednego z lektorów potwierdzające znajomość języka obcego potrzebnego do realizacji zadań wynikających z programu praktyki (również ci studenci, którzy brali już udział we wcześniejszych rekrutacjach na naszej uczelni). W zaświadczeniu musi być określony poziom znajomości języka, którym student się posługuje. Student, który posiada certyfikat językowy nie musi ubiegać się o zaświadczenie.
Wzór zaświadczenia – pobierz – link

Etap III

W skład komisji rekrutacyjnej wchodzą:
– Koordynator Uczelniany Erasmus+
– Koordynator Wydziałowy Erasmusa+
– Koordynator programu Erasmus+
– Przedstawiciel nauczycieli akademickich
– Przedstawiciel samorządu studentów;

Komisja ocenia kandydata wg następujących kryteriów:
Zaświadczenie o poziomie znajomości języka (max. 5 pkt):
Skala Rady Europy (ang. Common European Framework of Reference wyróżnia sześć poziomów biegłości językowej. Poziomy te można podzielić na trzy grupy:
Początkujący
A1 – Beginner
A2 – Pre-Intermediate
Średniozaawansowany
B1 – Intermediate
B2 – Upper-Intermediate
Zaawansowany
C1 – Advanced
C2 – Proficient

5 pkt. – C1, C2, certyfikat;
4 pkt. – B2;
3 pkt. – B1;
2 pkt. – A2;
1 pkt. – A1;
0 pkt. – brak certyfikatu, negatywna opinia lektora, Komisja zastrzega sobie możliwość uzyskania opinii pisemnej od lektora odnośnie studentów z certyfikatem;

Średnia ocen ze wszystkich zaliczonych lat (max. 3 punkty):
3 pkt. 4,76 – 5,0;
2 pkt. 4,5 – 4,75;
1 pkt. 4,0 – 4,49;
0 pkt. poniżej 4,0;

Działalność na rzecz Uczelni i BWMiM / Opinia opiekuna roku max. 2 pkt
Mentoring (opieka nad Incoming Erasmus students) max. 2 pkt
Uczestnictwo w zajęciach anglojęzycznych (1 pkt. za każdy przedmiot)

Po zakończeniu postępowania rekrutacyjnego zostanie sporządzona lista kandydatów przyjętych do programu, a następnie ogłoszona na tablicy ogłoszeń Erasmus+ (na św. Józefa). Kandydaci zostaną także poinformowani o wynikach drogą mailową. Sporządzona zostanie również lista rezerwowa osób, które nie zakwalifikowały się z powodu braku miejsc.

Na praktyce

Po przyjeździe na praktykę zostaniesz wprowadzony w zakres swoich obowiązków. Twój opiekun praktyk zapozna Ciebie z firmą i panującymi w niej zwyczajami. Jeśli będziesz miał jakiekolwiek pytania, możesz zwrócić się z nimi do swojego opiekuna.

W ciągu kilku tygodni postaraj się skontaktować z nami drogą mailową, aby poinformować nas o tym, jak sobie radzisz. Chcielibyśmy mieć w razie potrzeby możliwość łatwego kontaktu z Tobą.

Zmiany w TA

Jeśli zaistnieje konieczność wprowadzenia zmian do TA, pamiętaj, że wymagają pisemnej zgody: studenta, WSKSiM oraz instytucji przyjmującej. Formularz ten jak najszybciej dostarcz do BWM na formularzu TA.

Być praktykantem

Przed wyjazdem zapoznaj się z Kartą Studenta Erasmusa. Pamiętaj, że powinieneś stosować się do wszystkich przepisów (np. przepisów BHP) oraz powinieneś dołożyć starań, aby wywiązać się ze wszystkich wcześniej ustalonych warunków umowy. Pamiętaj, że masz również obowiązek zdobyć wszystkie potrzebne zaświadczenia (Confirmation Letter, opinia opiekuna, wypełniony dzienniczek praktyk) i dostarczyć je w uzgodnionym terminie do BMW w WSKSiM. Jeśli Twój pobyt będzie krótszy niż 2 miesiące, będziesz musiał zwrócić całość otrzymanego stypendium. Jeśli chcesz przedłużyć pobyt na praktyce (jest to możliwe tylko w czasie trwania tego samego roku akademickiego), pamiętaj, aby odpowiednio wcześniej dopełnić formalności.
Po powrocie

Po powrocie ze praktyk powinieneś zgłosić się do BWM i złożyć oryginały następujących dokumentów:

Confirmation Letter – zaświadczenie z instytucji przyjmującej potwierdzające odbycie praktyk z dokładną datą pobytu i liczbą godzin odbytych praktyk.
Training Agreement – porozumienie o programie praktyk z podpisami instytucji przyjmującej.
Karta Praktyk – dzienniczek praktyk z wypisanymi dokładnie czynnościami wykonywanymi podczas praktyk, podpisane przez opiekuna z instytucji przyjmującej z liczbą godzin odbytych praktyk. Dzienniczek powinien być uzupełniany przynajmniej raz w tygodniu.

Zebranie odpowiednich podpisów jest Twoim obowiązkiem. Nie licz że ktoś zrobi to za Ciebie. Dokumenty te będą podstawą zaliczenia Twoich praktyk. Ostatnimi formalnościami niezbędnymi przy rozliczeniu praktyk jest ankieta on-line i sprawozdanie z pobytu + 5 zdjęć z praktyk.

Wypełnienie ankiety on-line przez stypendystę jest wymagane przez Agencję Narodową Programu Erasmus+. Po powrocie otrzymasz mailem link z ankieta do wypełnienia. Ankieta jest automatycznie wysyłana przez Komisje Europejską za pomocą narzędzia Mobility Tool. Potwierdzenie wypełnienia ankiety należy przesłać mailem do BWM wraz ze sprawozdaniem i zdjęciami.

kontakt

Zadzwoń do nas!

telefon: (+48) 56 610 71 31
Email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 
 

fet

Copyright © 2013-2024. All Rights Reserved.